Talerz "Wielolinia"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 220,00 zł 220.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Talerz "Wielolinia"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, bezbarwne, ręcznie malowane
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: średnica: 26 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Talerz "Wielolinia" wykonany z bezbarwnego szkła, zaprojektowany przez Jana Sylwestra Drosta w latach 70. dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Patera okrągła o gładkiej powierzchni. Spód w dekoracyjnej formie wypukłych, centrycznych żłobkowań. Dwie linie tworzące ozdobne półokręgi podkreślone są dodatkową wypukłością oraz czerwoną linią (ręcznie malowaną). 

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl