"Rumak pod drzewem"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 450,00 zł 450.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Rumak pod drzewem"
AUTOR: Zygmunt Lorec (1891 - 1963)
TECHNIKA: tusz na papierze
WYMIARY: 14 x 22 cm (w świetle passe partout
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)
WYMIARY (z passe partout): 23,8 x 32 cm

Rysunek wykonany w technice tuszu na papierze autorstwa Zygmunta Loreca. Praca sygnowana ołówkiem w prawym, dolnym rogu: "Zyg. Lorec" oraz w monogramem w obrębie kompozycji: "Z.L.". W centralnej części artysta ukazał formistycznie ujętego rumaka galopującego na tle fantazyjnego drzewa. Rysunek pochodzi ze zbiorów malarza Zbigniewa Pronaszki (1885 - 1958).

Prezentowana praca powstała jako ilustracja do formistycznego tygodnika "Maski", wydawanego w Krakowie w latach 1918-1920. Lorec zajmował się tam tworzeniem winiet, inicjałów i ilustracji, pracując z takimi artystami jak Zbigniew Pronaszko, Leon Chwistek, Tymon Niesiołowski, Jan Hrynkowski i inni.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Polski malarz, grafik oraz ichtiolog-akwarysta. Początkowo studiował na Wydziale Filozoficznym UJ, a po pierwszym semestrze podjął naukę w Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1916 roku. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki - malarstwem, grafiką, tkaniną, projektował zabawki, tworzył ekslibrisy, ilustrował książki i czasopisma. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl