Rozalinowy wazon "Okulus"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 900,00 zł 900.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Wazon "Okulus"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, rozalinowe
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 60. XX wieku
WYMIARY: wysokość: 22 cm, średnica: 10 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Wazon "Okulus" wykonany z rozalinowego, prasowanego szkła, zaprojektowany przez Jana Sylwestra Drosta w latach 60. XX wieku dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Wazon na okrągłej podstawie lekko rozszerzający się ku górze. Powierzchnię wazonu tworzy nieregularna sieć geometrycznych wklęśnięć. Wnętrze żłobkowane pionowo, co tworzy dodatkową dekorację. Jeden z najpopularniejszych projektów wazonów autorstwa Drosta.

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl