Ramka z chińskimi smokami

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Ramka z chińskimi smokami
TECHNIKA: metal srebrzony i miedziowany
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Chiny, początek XX wieku
WYMIARY: 15 x 15 cm, ramka na zdjęcie o średnicy 7,5 cm

STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry - (niewielkie przetarcia bocznych krawędzi ramki, patyna)

Wisząca ramka na zdjęcia wykonana ze srebrzonego i miedziowanego metalu, kunsztownie i precyzyjnie zdobiona półplastycznym, orientalnym ornamentem z motywami chińskich smoków, otaczających kompozycję z dwóch stron oraz motywami roślinnymi. W centrum okrągły otwór na zdjęcie. Przykład efektownego i dekoracyjnego rzemiosła artystycznego.

Smok chiński zazwyczaj przedstawiany jako długie, wężopodobne stworzenie z wielkimi szponami, jest od dawna silnie zakorzenionym w folklorze i sztuce Chin symbolem mocy przynoszącej szczęście. Personifikuje też koncepcję yang, jego domeną jest pogoda, postrzegany jest jako władca deszczu i w ogóle wody. Wielu Chińczyków używa terminu „Potomkowie Smoka” jako swej identyfikacji etnicznej.

 

 

Do ramki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl