"Przez polską wieś"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Przez polską wieś"
AUTOR: Andrzej Oleś (1886 - 1952)
DATA: przed 1924 rokiem
TECHNIKA: tusz na papierze
WYMIARY: 5 x 17 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 17 x 29 cm

Autentyczna praca krakowskiego malarza - Andrzeja Olesia, przedstawiająca przejazd konnym wozem przez polską wieś. Praca jest sygnowana monogramem wiązanym w lewym, dolnym rogu: "AO". Precyzyjny rysunek tuszem wykonany został tuszem jako ilustracja do powieści dla młodzieży autorstwa Mikołaja Mazanowskiego "Duch puszczy podlaskiej" wydanej w 1924 roku nakładem Jana Czerneckiego w Krakowie. Andrzej Oleś, mimo że najlepiej znany jest jako akwarelista - tworzył także ilustracje książkowe do bajek i powieści m.in. W. Orkana "Lis", M. Józefowicza "Przedziwne wędrówki Hacusia", W. Zapałowicza "Polska zagroda".

 

Do pracy dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Krakowski malarz i grafik. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Dębickiego, równocześnie ucząc się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1936 roku zamieszkał na stałe w Kielcach, gdzie pracował jako konserwator wojewódzki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl