"Przedwojenna Warszawa - ul. Kanonia"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 800,00 zł 800.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Ulica Kanonia w Warszawie"
AUTOR: Marian Puchalski (1912-1970)
TECHNIKA: akwarela, gwasz na papierze
DATA: ok. poł. XX wieku
WYMIARY: 8 x 6,5 cm (kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY CAŁKOWITE (z ramą): 12 x 10,5 cm

 

Autentyczna miniatura malarska autorstwa związanego z Warszawą malarza - Mariana Puchalskiego, przedstawiająca widok z ulicy Kanonia na wieże kościoła Jezuitów. W niewielkich rozmiarów pionowej kompozycji artysta ukazał fragment ulicy Kanonia z murami przedwojennych kamienic po obu stronach, parą przechodniów na pierwszym planie oraz widokiem na częściowo przysłonięty przed kamienicę kościół Jezuitów. Widoczna jest charakterystyczna, smukła wieża oraz zwieńczenie kopuły w stylu późnorenesansowym. Kompozycja jest utrzymana w wąskiej gamie ciepłych barw.

Praca sygnowana w prawym, dolnym rogu: "M. Puchalski.

Marian Puchalski (1912 - 1970) malarz i grafik urodzony w Piasecznie. W latach 1938-1939 studiował w Szkole Sztuk Pięknych im. W. Gersona w Warszawie. Swoje prace zaprezentował na wystawie indywidualnej w Łodzi (1945), na wielu wystawach okręgowych i ogólnopolskich (m.in. I, II i III Biennale Grafiki w Krakowie) oraz na pokazach sztuki polskiej za granicą (w Moskwie w 1946 roku, w Mińsku w 1964 roku). Zasłynął swoimi wedutami - przede wszystkim akwarelowymi - przedstawiającymi przedwojenną Warszawę. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Historycznego w Warszawie, Ossolineum i Muzeum Polskiego w Chicago. 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl