"Powódź"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 250,00 zł 250.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Powódź"
AUTOR: Bogna Krasnodębska-Gardowska (1900-1986)
TECHNIKA: drzeworyt na papierze
DATA: 1948 rok
WYMIARY: 15 x 20 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice drzeworytu autorstwa Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej. Na odwrocie opis: "Bogna Krasnodębska-Gardowska: Powódź". Praca przedstawia scenę z trzema końmi uwięzionymi na wzgórzu podczas powodzi. Grafika została wydana przez Towarzystwo Miłośników Książki w 1948 roku w tece "Dziewięciu grafików" prezentującej najwybitniejszych przedstawicieli polskiego drzeworytu w powojennej Polsce. Grafiki odbito z oryginalnych klocków drzeworytniczych w drukarni Anczyca w Krakowie.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Bogna Krasnodębska-Gardowska 

Polska artystka. Specjalizowała się w grafice warsztatowej (zwłaszcza drzeworycie) oraz rysunku. W latach 1923-1930 studiowała u Władysława Skoczylasa w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W latach 1933-1935 nauczała w Szkole Rzemiosł i Sztuki Stosowanej w Warszawie. Po wojnie zamieszkała w Krakowie, wykładała na Politechnice Krakowskiej. Należała do Grupy Dziewięciu Grafików. Była żoną grafika i pedagoga Ludwika Gardowskiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl