"Portret Mojżesza Kislinga"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 100,00 zł 2100.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Portret Mojżesza Kislinga"
AUTOR: Amedeo Modigliani (1884 - 1920)
TECHNIKA: litografia na papierze
DATA: 1959 rok
WYMIARY: 28 x 20 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 40,5 x 34 cm

Grafika wykonana w technice litografii autorstwa Amedeo Modiglianiego. Sygnowana i dedykowana na płycie w prawym, górnym rogu: "à Kisling. mon cher ami | Modigliani" (dla Kislinga. mojego drogiego przyjaciela). Praca przedstawia portret Mojżesza Kislinga w garniturze z krawatem. Grafika pochodzi z teki "L'Épopée bohémienne" René Héron de Villefosse'a wydanej w Paryżu w 1959 roku (w nakładzie 230 egzemplarzy).

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


 

Włoski malarz, rysownik i rzeźbiarz pochodzenia żydowskiego. W 1906 roku przeniósł się do Paryża, gdzie nawiązał kontakt ze znaczącymi artystami jak Pablo Picasso i Constantin Brâncuși. Głównym motywem jego twórczości, zarówno w rzeźbach jak i obrazach, jest człowiek. Zasłynął przede wszystkim dzięki obrazom przedstawiającym akty, uchodzącym w jego czasach za skandalizujące. W wieku 35 lat zmarł na gruźlicę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl