Popielnica gabinetowa

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 480,00 zł 480.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Popielnica gabinetowa
AUTOR: Zofia Przybyszewska, projekt z 1956 roku
WYTWÓRNIA: Zakłady Porcelany Stołowej Ćmielów w Ćmielowie
TECHNIKA: porcelana ręcznie malowana
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, trzecia ćwierć XX wieku
WYMIARY: wysokość: 6 cm, średnica: 17,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry
(naturalna ślady użytkownia, niewielkie otarcia wewnątrz)

 

Popielnica wykonana z porcelany w barwach czerwonej i żółtej, wyprodukowana przez Zakłady Porcelany w Ćmielowie według projektu  Zofii Przybyszewskiej z 1956 roku. Podstawa kolista, z krawędzią uniesioną faliście trójdzielnie. Brzegi krawędzi w kolorze białym. Na spodzie popielnicy zielona sygnatura "Ć | ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz numer malatury "97 | C-613-993"

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl