"Plac Zamkowy (Motyw ze starej Warszawy)"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 750,00 zł 750.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Plac Zamkowy (Motyw ze starej Warszawy)"
AUTOR: Władysław Skoczylas (1883 - 1934)
TECHNIKA: drzeworyt na papierze
WYMIARY: 12,5 x 19 cm (kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY CAŁKOWITE (z ramą): 24,5 x 31 cm

  

Autentyczna praca wybitnego polskiego grafika, uznawanego za twórcę nowoczesnego polskiego drzeworytu - Władysława Skoczylasa, przedstawiająca widok Starego Miasta w Warszawie. W poziomej kompozycji artysta ukazał fragment Rynku w Warszawie z Zamkiem Królewskim po prawej stronie oraz fasadami kamienic w głębi. Na pierwszym planie ukazano pojedynczych przechodniów oraz konny zaprzęg. Nad całością góruje zachmurzone niebo.

Praca opisana i reprodukowana w publikacji monograficznej M. Sitkowskiej "Władysław Skoczylas (1883-1934)", wydanej w Warszawie w 2015 roku, s. 245, poz. 191.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce; studiował w krakowskiej ASP, a także w Paryżu i Lipsku; do 1918 mieszkał w Zakopanem, uczył rysunku w Szkole Przemysłu Drzewnego; później pracował w Warszawie, od 1918 był profesorem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, od 1922 profesorem w Szkole Sztuk Pięknych; był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl