Owocarka "Romby i Guziki"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 550,00 zł 550.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: POwocarka "Romby i guziki"
AUTOR: Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, barwione w masie na zielono
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: wysokość: 21 cm, średnica: 18 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Owocarka wykonana z zielonego, prasowanego szkła, zaprojektowana przez Erykę Trzewik Drost dla Huty Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej. Naczynie na okrągłej podstawie przechodzącej w smukły trzon z dekrowanym nodusem. Czasza głęboka o regularnym, półkolistym kształcie dekorowana wypustkami w formie rombów i kolistych wypustek oraz drobnym groszkowaniem. Wnętrze gładkie. Jeden z popularniejszych projektów autorstwa Eryki Trzewik Drost, w tym samym wzorze powstała także cukiernica, patery i tortownice.

Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931) - polska artystka plastyk, projektantka wzorów przemysłowych. W 1966 roku rozpoczęła pracę w Ośrodku Wzornictwa Huty Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Ząbkowicach Będzińskich, w której tworzyła ornamentowane szkło użytkowe. Wiele projektów tworzyła wspólnie z mężem Janem Sylwestrem Drostem, specjalizowała się w zestawach tworzonych ze szkła prasowanego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl