"Ostrokrzew"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 900,00 zł 900.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Ostrokrzew"
AUTOR: Mojżesz Kisling (1891 - 1953)
TECHNIKA: litografia barwna na papierze
DATA: 1959 rok
WYMIARY: 28 x 19,5 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice litografii barwnej autorstwa Mojżesza Kislinga. Sygnowana na płycie  w lewym, dolnym rogu: "Kisling". Praca przedstawia bukiet z ostrokrzewu w kolistym, dekorowanym wazonie. Grafika pochodzi z teki "L'Épopée bohémienne" René Héron de Villefosse'a wydanej w Paryżu w 1959 roku (w nakładzie 230 egzemplarzy).

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Artysta malarz urodzony w Krakowie. Naukę rozpoczął w krakowskiej ASP u Józefa Pankiewicza. Osiadł w Paryżu w 1911 roku, gdzie związał się z grupą artystów żydowskiego pochodzenia przybyłych głównie z Rosji i Europy Środkowo-Wschodniej i stał się jednym z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris. Stworzył własny styl opierający się na lekkiej deformacji form obwiedzionych konturem o intensywnych barwach. Malował liryczne kobiece i dziecięce portrety o smukłych twarzach i migdałowych oczach oraz akty, martwe natury, wnętrza i kwiaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl