Miska "Diatret"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 100,00 zł 2100.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Miska "Diatret"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, bursztynowe
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: wysokość: 8 cm, średnica: 17,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (3 minimalne odpryski / "nadgryzienia" na spodniej krawędzi podstawy, poza tym stan znakomity!). 

Miska "Diatret" wykonana z bursztynowo-pomarańczowego, barwionego w masie szkła, zaprojektowany przez Jana Sylwestra Drosta w latach siedemdziesiątych dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Miska o podstawie koła otoczona jest w górnej części charakterystyczną dla tego modelu przestrzenną opaską w formie korony. Zestaw "Diatret" nagrodzony został złotym medalem na Międzynarodowej Wystawie Szkła w Jabloncu.

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

Zestaw "Diatret" był reprodukowany w katalogu "Kolekcja sztuki użytkowej pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu" - pozycja katalogowa numer 415.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl