Misa "Granat"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 250,00 zł 250.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Misa "Granat"
WYTWÓRNIA: Huta Szkła "Crystallite" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, bezbarwne
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70.
WYMIARY: wysokość: 14 cm, średnica: 25 cm

Duża misa wykonana z bezbarwnego szkła, wykonana przez Hutę Szkła "Crystallite" w Dąbrowie Górniczej, która przez kilka lat kontynuowała szlachetne tradycje Huty Szkła Gospodarczego. Misa w formie połowy elipsoidy o ściętej dolnej krawędzi. Wzór tworzy szereg szklanych wybrzuszeń, tworzących rytmiczny, równy ornament przypominający wnętrze owocu granatu. Obiekt ujęty w katalogu wyrobów "Crystallite Design" na stronie 38.

W 2002 r. w oparciu o majątek HSG, powstała Huta Szkła Artystycznego „Ząbkowice” S.A., postawiona w 2004 r. w stan likwidacji. Powstała na jej miejscu Crystallite Huta Szkła Sp. z o.o. (produkcja szkła płaskiego oraz wydmuchiwanego i wytłaczanego) została zamknięta w 2006 r. (postępowanie upadłościowe zakończono w 2010 r.).

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl