"Ikar"
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
TYTUŁ: "Ikar po upadku"
AUTOR: Tadeusz Styka (1889-1954)
TECHNIKA: cynkografia na papierze
WYMIARY: 7,5 x 10,5 cm(kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 21,5 x 24,3 cm
Wyjątkowa cynkografia autorstwa znanego malarza portrecisty i animalisty - Tadeusza Styki, przedstawiająca mitologicznego Ikara po upadku. W niewielkich rozmiarów poziomej kompozycji artysta ukazał ciało nagiego mężczyzny ze skrzydłami bezwładnie leżące na skalnym wybrzeżu. W oddali widoczne strome, skalne zbocze. W prawym rogu sygnowany wiązanym monogramem: "TS" (na płycie).
Praca oprawiona w czarną lakierowaną ramę (tzw. lakier fortepianowy), w oprawie zastosowane antyrefleksyjne szkło muzealne amerykańskiej firmy TrueVue (zapewnia doskonałą przejrzystość, brak refleksów świetlnych i ochronę przed promieniami UV).
Tadeusz Styka (1889-1954) polski malarz portrecista, syn Jana Styki, brat Adama Styki. Jego pierwszym nauczycielem był ojciec. Później Tadeusz kształcił się w Paryżu u Eugene Carriere'a i Jean-Jacquesa Hennera. Już od najmłodszych lat wiele wystawiał - na Salonach w Paryżu oraz w wielu miastach Francji, w Londynie, Nowym Jorku, Chicago, w Kanadzie i w Polsce. Często współpracował z ojcem wykonując, m.in. szkice do zamierzonej panoramy Bitwy pod Grunwaldem. Od roku 1929 mieszkał w Nowym Jorku, zatrzymując jednak pracownię w Paryżu. Był przede wszystkim portrecistą, malarzem arystokracji, pięknych kobiet i sławnych osób. Ponadto był doskonałym malarzem animalistą. Malował także sceny symboliczne, rodzajowe i obrazy religijne; te ostatnie często wspólnie z bratem Adamem.
Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa, członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).
Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.