Figurka "U źródła"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 100,00 zł 1100.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Figurka "U źródła"
AUTOR: Józef Szewczyk, projekt z lat 1942-1944
TECHNIKA: porcelana ręcznie malowana
WYTWÓRNIA: Zakłady Porcelany Stołowej "Ćmielów" w Ćmielowie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 40. XX wieku
WYMIARY: wysokość: 12,5 cm, szerokość 6,5 cm, głębokość: 7 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (brak jakichkolwiek uszkodzeń czy napraw)

Porcelanowa figurka przedstawiająca postać młodej kobiety, nabierającej wody ze źródełka. Figurka ukazuje modelkę w pełnym akcie, klękającą na ziemi, by nabrać wody ze źródła do dużej muszli, którą trzyma w prawej dłoni. Modelka ma długie włosy, upięte w kok i delikatnie zaznaczone rysy twarzy. Ciało kobiety jest barwy jasno-kremowej, a podłoże na którym klęczy pomalowano na zielono z brązowymi akcentami. Styl i sposób ukazania nagiej modelki nawiązuje do sztuki antycznej i klasycznego pojmowania piękna. Figurka jest wykonana z dużą precyzją, pełna delikatności i elegancji. Na spodzie stempel z sygnaturą wytwórni: "Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND"

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do lampki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl