Duży wazon "Calypso"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 900,00 zł 900.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Wazon "Calypso"
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie (natrysk wybierany)
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów, lata 60-te XX wieku
PROJEKT: Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003), 1957 rok
WYMIARY: wysokość: 36 cm, szerokość wlewu: ok. 9,5 cm, średnica dna: 11 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Porcelanowy wazon w kolorze różu, o eliptycznej podstawie i przewężonym korpusie z charakterystycznym  owalnym otworem w brzuścu.  Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz ręcznie wypisany numer malatury:"C-516-1041". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należą do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl