"Chłopiec z harmonią"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Chłopiec z harmonią"
AUTOR: Eugeniusz Zak (1884 - 1926)
TECHNIKA: miękki werniks na papierze welinowym Arches
DATA: 1929 rok
WYMIARY: 15 x 9,5 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 29,5 x 22,5 cm

Grafika wykonana w technice miękkiego werniksu autorstwa Eugeniusza Zaka. Praca przedstawia chłopca siedzącego na krześle i grającego na harmonii. Tło jest tylko szkicowo zaznaczone pionowym kreskowaniem. U dołu ramy mosiężna tabliczka z wygrawerowanymi datami życia artysty. Praca pochodzi z albumu "La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak" wydanego w Paryżu w 1929 roku przez Galerie Zak. Ryciny opisane i reprodukowane w katalogu B. Brus-Malinowskiej "Eugeniusz Zak 1884-1926" wydanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie w 2004 roku (s. 220-221, nr kat. IV / 1 - 9, il.).

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.Malarz i rysownik pochodzenia żydowskiego. Był jednym z czołowych przedstawicieli École de Paris. Rozpoczął studia w 1902 roku w Paryżu w tamtejszej École des Beaux-Arts u Jean-Louisa Gerome'a i Academie Colarossi u Paula Alberta Besnarda. Naukę uzupełniał w Monachium u Antona Azbego. Czasy I wojny światowej spędził w Polsce, należał do grupy "Rytm".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl