Zakopiański nóż do papieru

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 450,00 zł 450.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Zakopiański nóż do papieru
AUTOR: Stanisław Witkiewicz (1851 - 1915)
TECHNIKA: mosiądz
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakopane, koniec XIX wieku
WYMIARY: długość: 18,5 cm, szerokość: 3 cm

Unikatowy przedmiot - nóż do papieru wykonany według projektu Stanisława Witkiewicza, twórcy stylu zakopiańskiego. Nóż z fantazyjnie zdobioną rączką zakończoną wolutą, z zakopiańskimi ornamentami i ażurami. Identyczny nóż wykonany w drewnie jest opisany i reprodukowany w publikacji "Stanisław Witkiewicz 1851-1915" wydanej przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem w 1996 roku, poz. 10 (skan w zdjęciach).

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Polski malarz, architekt, pisarz i teoretyk sztuki, twórca i popularyzator stylu zakopiańskiego, ojciec Stanisława Ignacego Witkiewicza. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu (1869-1871) i Monachium (1872-1875). W 1890 roku osiadł w Zakopanem, gdzie zafascynowany tamtejszą sztuką ludową stworzył teorię stylu zakopiańskiego, projektując architekturę i wnętrza wielu zakopiańskich willi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl