Wazon z różami Daum

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5 400,00 zł 5400.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Wazon z różami Daum
TECHNIKA: szkło warstwowe, barwione, trawione
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Francja - Nancy, Daum Frères, czwarta ćwierć XIX wieku
WYMIARY: wysokość: 30 cm, średnica wlewu: 12,5 cm

Wazon ze szkła warstwowego zdobiony motywem róż wyprodukowany przez francuską manufakturę Braci Daum. Walcowaty wazon, delikatnie zwężony w środkowej części zdobiony jest wyjątkową techniką trawienia i barwienia szkła. Na matowym, półprzezroczystym tle znajduje się secesyjna dekoracja w postaci roślinnej wici różanej w kolorach zieleni, bordo, brązu. Wazon sygnowany na spodzie podstawy: "Daum | Nancy", poniżej trawiony krzyż lotaryński.

Firmę założył w 1878 roku Jean Daum, do którego z czasem dołączyli synowie Auguste i Antonin. Auguste zajął się finansami, a Antonin nadzorował proces produkcji. Ich firma była jedyną hutą szkła w Nancy do 1894 roku. Pod wpływem rosnącej popularności secesyjnych obiektów Emila Galle bracia Daum włączyli się w nurt Art Nouveau i z czasem stali się znaczącymi przedstawicielami francuskiej secesji. 

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl