Wazon "Lidia"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 480,00 zł 480.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Wazon "Lidia"
AUTOR: Wincenty Potacki (1904-2001)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1961 rok
WYMIARY: wysokość: 30, szerokość: 7,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Porcelanowy wazon w kolorze błękitu, czerni i bieli. Smukły wazon o kolistej podstawie i przewężeniu korpusu na wysokości 3/4. Brzusiec ozdobiony ręczną malaturą w geometryczne wzory.  Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz ręcznie wypisany numer malatury: "25 | C-125-530". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl