"Twarz zawoalowana"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4 600,00 zł 4600.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Twarz zawoalowana"
AUTOR: Igor Mitoraj (1944 - 2014) 
TECHNIKA: stop srebra, patynowany na podstawie z czarnego kamienia
DATA: 1977 rok
WYMIARY: wysokość całkowita: 10,5 cm, wymiary podstawy: 4 x 4 x 4 cm

Rzeźba wykonana ze stopu srebra autorstwa Igora Mitoraja. Sygnowana z przodu po prawej stronie: "IGOR MITORAJ" oraz opisana na odwrocie: "Bonne Année | 1977 | Bouillet | CHRISTOFLE | FRANCE". Praca przedstawia twarz-maskę oplecioną zawojem tkaniny, z odsłoniętymi jedynie ustami.

 

Do rzeźby dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Polski rzeźbiarz, od 1968 roku mieszkający i tworzący we Włoszech i Francji. Studiował w Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Tadeusza Kantora. Po studiach wyjechał do Paryża, gdzie zaczynał jako malarz i grafik. W rzeźbie wzorował się na twórczości Michała Anioła i Antonia Canovy tworząc klasyczne figury nawiązujące do antyku i mitologii. Jego monumentalne rzeźby z brązu i marmuru stoją w reprezentacyjnych punktach wielu miast m.in. w Paryżu, Rzymie, Mediolanie, Londynie i Krakowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl