"Transmutacje"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 000,00 zł 1000.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Transmutacje"
AUTOR: Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)
TECHNIKA: linoryt barwny na papierze
DATA: 1987 rok
WYMIARY: 20 x 15 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 37 x 32 cm

Grafika wykonana w barwnego linorytu autorstwa Janiny Kraupe-Świderskiej. Sygnowana, opisana i numerowana poniżej kompozycji w prawym, dolnym rogu: "'Transmutacje XVIII' 30/40 J.Kraupe 1987". Praca przedstawia autorski "zapis" artystki na gradientowym, pomarańczowo-zielonym tle.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Należy do grona najoryginalniejszych polskich artystów współczesnych. W 1938 roku rozpoczęła studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. gdzie po wojnie pracowała jako wykładowca. Od 1958 roku była członkiem Grupy Krakowskiej. W jej twórczości silny jest wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawiera sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i magii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl