"Teatr"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 250,00 zł 250.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Teatr"
AUTOR: Adam Młodzianowski (1917 - 1985)
TECHNIKA: drzeworyt na papierze
DATA: 1948 rok
WYMIARY: 18,5 x 15,5 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice drzeworytu autorstwa Adama Młodzianowskiego. Na odwrocie opis: "Adam Młodzianowski: Teatr". Praca przedstawia scenę w teatrze z aktorami na scenie oraz maską i harfą po lewej stronie kompozycji. Grafika została wydana przez Towarzystwo Miłośników Książki w 1948 roku w tece "Dziewięciu grafików" prezentującej najwybitniejszych przedstawicieli polskiego drzeworytu w powojennej Polsce. Grafiki odbito z oryginalnych klocków drzeworytniczych w drukarni Anczyca w Krakowie.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Polski artysta plastyk. Studiował w Krakowie na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie później nauczał. Zajmował się grafiką książkową, drzeworytem i aranżacją wnętrz (projektował ekspozycje muzealne na Zamku Wawelskim i w zakopiańskiej willi Atma). Był członkiem powojennej Grupy Dziewięciu Grafików. Zmarł na emigracji w Wielkiej Brytanii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl