"Stójka"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Stójka"
AUTOR: Józef Brandt (1841-1915)
TECHNIKA: drzeworyt sztorcowy na papierze
DATA: koniec XIX wieku
WYMIARY: 19,5 x 25 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 32,5 x 38 cm

Grafika w technice drzeworytu sztorcowego (poprzecznego) wykonana na podstawie obrazu Józefa Brandta, rytowana przez znanego, warszawskiego drzeworytnika Edwarda Gorazdowskiego. Sygnowany na płycie w prawym, dolnym rogu: "Józef Brandt | z Warszawy", w lewym, dolnym rogu sygnatura drzeworytnika: "E. GORAZDOWSKI". Praca przedstawia kozaka na stepie podczas postoju w towarzystwie koni i psów. Pierwowzór grafiki znajduje się w zbiorach Muzeum Polskiego w Rapperswilu.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Jeden z najwybitniejszych polskich batalistów, malarz koni, epizodów bitewnych i scen rodzajowych. Studiował w Monachium, gdzie pod koniec 1867 roku otworzył własną pracownię i tam osiadł. Malował wielofigurowe, dekoracyjne kompozycje często ukazujące sceny z dziejów XVII-wiecznej Polski, jego pasją było malowanie barwnych strojów, broni i postaci w ruchu. Jest jednym z najwyżej cenionych i najdroższych polskich malarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl