Srebrny kubek kiduszowy, Kijów - 1893 rok

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Srebrny kubek kiduszowy
TECHNIKA: srebro próby 84 (0,875)
ZŁOTNIK: Izrael Esjejewicz Zahoder (czynny w Kijowie w latach 1892-1907) 
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Kijów - 1893 rok
WYMIARY: wysokość: 7 cm, średnica wlewu: 6 cm, średnica podstawy: 4 cm
WAGA: 54 gramy
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Kubek wykonany w całości ze srebra próby 84, brzusiec zdobiony grawerowanym motywem architektonicznym oraz ornamentem roślinnym po przeciwległej stronie. Na spodzie umieszczona próba srebra 84 wraz z imiennikiem probierza Stachija Kondratjewicza Orłowa z datą 1893 oraz punca miejska Kijowa z Archaniołem Michałem, obok imiennik złotnika Izraela Esjejewicza Zahodera (czynnego w Kijowie w latach 1892-1907) oraz późniejsza punca importowa z terenu Austro Węgier. 

Kidusz w języku hebrajskim znaczy uświęcenie, to modlitwa odmawiana przez pana domu w obecności całej rodziny nad kielichem wina (na ziemiach polskich zamiast wina, często używano wódki, zwanej szabasówką), w wieczór rozpoczynający szabat i każde inne święto, zaraz po powrocie z synagogi, przed wieczornym posiłkiem, powtarzana następnego dnia rano.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl