Srebrne sitko do cukru pudru

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 750,00 zł 750.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Srebrne sitko do cukru pudru
TECHNIKA: srebro próby 84, wnętrze czerpaka złocone
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Lublin, złotnik Jan Kanty Gałeckiego (1821 -1880)
WYMIARY: długość: 20 cm, średnica sitka: 5 cm
WAGA: 56,5 grama
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Unikatowe sitko do cukru pudru  wykonane w całości ze srebra próby 84, wnętrze czerpaka złocone ogniowo. Może być używane również jako łyżka cedzakowa (np. do wyławiania owoców z kompotu), w literaturze tematu wspominane jest również zastosowanie jako sitko do parzenia herbaty. Uchwyt rozszerzający się ku górze, sitko w prostej formie o przekroju okręgu, dolne krawędzie zaokrąglone. Na trzonku punce: "I GAŁECKI", "W LUBLINIE" oraz punca z próbą srebra 84.

Jan Kanty Gałecki (1821-1880) - złotnik, uczeń Karola Ernesta Rotkiela, najwybitniejszego lubelskiego złotnika pierwszej połowy XIX wieku. Jan był jego najzdolniejszym i szczególnie cenionym uczniem. To jemu przekazał warsztat, gdy wycofał się już z zawodu. Gałecki rozwinął pracownię, działającą pod szyldem Magazyn i Fabryka Wyrobów Jubilerskich Złotych i Srebrnych ul. Krakowskie Przedmieście 143 /144. Jego wyroby znajdują się m.in. w zbiorach w lubelskim Muzeum na Zamku i Muzeum Złotnictwa w Kazimierzu.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl