"Śmierć w starych dekoracjach"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 600,00 zł 1600.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Śmierć w starych dekoracjach"
AUTOR: Franciszek Starowieyski (1930 - 2009)
TECHNIKA: ołówek na papierze
WYMIARY: 29 x 20 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 45 x 40 cm

Autentyczna praca słynnego polskiego surrealisty - Franciszka Starowieyskiego, przedstawiająca projekt do plakatu promującego spektakl "Śmierć w starych dekoracjach" na podstawie książki Tadeusza Różewicza. W pionowej kompozycji artysta ukazał szkielet ludzki, który z wielkim wysiłkiem unosi nad głową wielki trójkąt. W obrębie kompozycji umieszczone są napisy dotyczące spektaklu: "RÓŻEWICZ | ŚMIERĆ W STARYCH -> | -> DEKORACJACH | K.O.M.A. | WARSZAWA | HADER | TEATR POLSKI WROCŁAW".

Prezentowana praca jest typowym przykładem twórczości Franciszka Starowieyskiego - jego malarstwo cechowała refleksja nad przemijaniem i śmiercią ujęte w groteskowej manierze i często barokowej stylizacji.

Do pracy dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Znany również pod pseudonimem Jan Byk. Malarz, rysownik, grafik, twórca plakatów, barokowej kaligrafii, scenografii teatralnej i telewizyjnej. Studiował malarstwo w ASP w Krakowie w pracowni W. Weissa i A. Marczyńskiego. Znawca i kolekcjoner sztuki, głównie XVII-wiecznego rzemiosła artystycznego i zegarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl