"Słoneczne wybrzeże"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Słoneczne wybrzeże"
AUTOR: Adam Batycki (1886 - 1970)
TECHNIKA: akwarela na papierze
DATA POWSTANIA: 1960 rok
WYMIARY: 56 x 44 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 57,5 x 46 cm

Obraz wykonany w technice akwareli na papierze autorstwa Adama Batyckiego. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "ABatycki 1960". W pionowej kompozycji autor ukazał widok portu w którymś ze śródziemnomorskich miast - zapewne we Francji lub we Włoszech. Na pierwszym planie widoczne są liczne zacumowane przy brzegu łodzie, w głębi widoczna jest dość wysoka architektura mieszkalna z charakterystycznymi zielonymi okiennicami.

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarz i grafik urodzony w Przemyślu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Przemyślu. Należał do Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich i grupy Ogniwo. W 1926 roku miał dużą wystawę zbiorową w Poznaniu. Tworzył głównie w technice akwareli, malując pejzaże i widoki miast. W latach 20. XX wieku malował także prace o tematyce huculskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl