Serwis kawowy Goplana

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 650,00 zł 650.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Serwis kawowy Goplana
AUTOR: Wincenty Potacki
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie, złocona
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1960 rok
WYMIARY: wysokość filiżanki: 8 cm, wysokość dzbanka: 27 cm, średnica spodka: 14 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry - (na wewnętrznej części pokrywy dzbanka trójkątne wykruszenie całkowicie niewidoczne przy założonej pokrywce

Porcelitowy komplet kawowy dla sześciu osób Goplana wyprodukowany przez popularne Zakłady Porcelany Ćmielów w 1960 roku według projektu Wincentego Potackiego. Zestaw składa się z sześciu filiżanek, sześciu spodków i dzbanka z pokrywką. Każdy element występuje w innym kolorze malatury, filiżanki i dzbanek przy górnej krawędzi mają drapaną dekorację i złocenia. Na spodzie zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz numer malatury.

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl