Rubinowa bomboniera "Diatret"

Cena: 2 200,00 zł 2200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Bomboniera "Diatret"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, rubinowe
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: średnica: 18 cm, wysokość: 9,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry- (cztery niewielkie odpryski na spodniej stronie przykrywki wynikające z naturalnego użytkowania przedmiotu). 

Bomboniera "Diatret" wykonana z rubinowego, barwionego w masie szkła, zaprojektowany przez Jana Sylwestra Drosta w latach siedemdziesiątych dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Bomboniera o podstawie koła otoczona jest w górnej części charakterystyczną dla tego modelu przestrzenną opaską w formie korony. Zestaw "Diatret" nagrodzony został złotym medalem na Międzynarodowej Wystawie Szkła w Jabloncu.

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl