"Pusia"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Pusia" rysunek
AUTOR: Artysta nieznany
TECHNIKA: ołówek na papierze
DATA: dwudziestolecie międzywojenne
WYMIARY: 17 x 22 cm (kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY CAŁKOWITE (z ramą): 30,5 x 36 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry
PROWENIENCJA: Praca pochodzi z kolekcji profesora Zdzisława Żygulskiego Jr (1921-2015). Była bezpośrednim podarunkiem od Andrzeja Banacha (1910-1990).

 

Rysunek ołówkiem, nieznanego artysty, wykonany w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Rysunek przedstawia tancerkę kabaretową w negliżu, ubraną jedynie w buty i długie pończochy za kolano. Modelka opiera głowę na poduszce z piór, wystawiając pośladki, o które ociera się czarny kot. Kobieta ma krótkie włosy, modne w latach 20. i jasną opaskę na głowie. Śmiała scenka została narysowana w w nurcie realistycznym, z dbałością o najdrobniejsze detale.

"Szalone lata dwudzieste" były okresem rozkwitu szeroko pojętych rewii kabaretowych. Liczne kabarety, które pojawiły się po zakończeniu II wojny, także w Polsce, służyły rozrywce, jednak dzięki współpracy z elitą artystyczną i literacką, często trzymały wysoki poziom. Nieodłącznym elementem kabaretów były występy skąpo ubranych tancerek, z charakterystycznymi pończochami, kusymi spódniczkami i ozdobami z piór.  

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl