"Postać"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Postać"
AUTOR: Zdzisław Beksiński (1929 - 2005)
TECHNIKA: grafika komputerowa na papierze
WYMIARY: 80 x 60 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 82,5 x 62,5 cm

Grafika komputerowa autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego, przedstawiająca fantastyczną postać. W pionowej kompozycji artysta, w typowy dla siebie sposób, ukazał unoszącą się w powietrzu postać odzianą jakby w barokową suknię z kryzą. Postać unosi jedną dłoń w geście błogosławieństwa. Całość ujęta została na ciemnym tle. Praca pochodzi z kolekcji pana Jana Trando, który był ze Zdzisławem Beksińskim w osobistym kontakcie; grafiki były podarunkiem od artysty.

 

Do fotografii dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Malarz, rysownik, grafik, rzeźbiarz i fotograf pochodzący z Sanoka. Ukończył studia na Politechnice w Krakowie na Wydziale Architektury, jednak jego prawdziwą pasją była sztuka. Zaczął od fotogramów i fotomontaży, później tworzył dzieła z pogranicza malarstwa i rzeźby, by następnie zająć się rysunkiem, a w połowie lat 60. malarstwem, przy którym pozostał już do końca życia. W 1977 roku przeniósł się do Warszawy. Jego prace były pokazywane nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Niemczech, Japonii. Zmarł tragicznie 22 lutego 2005 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl