"Pomoc z góry"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 950,00 zł 950.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Pomoc z góry"
AUTOR: Sławomir Chrystow (ur. 1976)
TECHNIKA: linoryt na papierze
WYMIARY: 21 x 29,5 cm (kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY CAŁKOWITE (z ramą): 40,5 x 55 cm

Linoryt autorstwa współczesnego malarza i grafika o polsko-bułgarskich korzeniach - Sławomira Chrystowa, przedstawiająca baśniową scenę. W poziomej kompozycji artysta ukazał  olbrzymią dłoń, trzymającą klucz. Z lewej strony znajduje się dom z kogutem na dachu oraz niewielka postać, wskazująca na drzwi domostwa.

Praca opisana i reprodukowana w katalogu wystawy "Sławomir Chrystow: malarstwo i grafika", Salon Dzieł Sztuki Connaisseur, czerwiec-lipiec 2021, s. 31.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Rysownik, malarz i grafik urodzony w Warnie. W latach 1992-1995 uczeń Yavor Tsanev, bułgarskiego malarza i grafika. Od 1996 do 2001 roku studiował na Wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w pracowni drzeworytu u prof. Zbigniewa Lutomskiego. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, zarówno w Polsce jak i za granicą. Artysta otwarty na świat symboli i mitów, obok twórczości graficznej uprawia również malarstwo, najczęściej w tradycyjnej technice tempery jajowej, akwareli i gwaszu. W swej pracy odwołuje się do archetypów i znaków głęboko zakorzenionych w naszej wyobraźni, łącząc jednocześnie wiele epok i kultur. Zafascynowany między innymi włoskim Quattrocentem i malarstwem mogołskich Indii, kreuje własny, niepowtarzalny świat, nawiązując do tradycji malarskich Wschodu i Zachodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl