"Podczas burzy"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Podczas burzy"
AUTOR: Józef Chełmoński (1849-1914)
TECHNIKA: drzeworyt sztorcowy na papierze
DATA: koniec XIX wieku
WYMIARY: 16,5 x 26 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 29,5 x 29 cm

Grafika w technice drzeworytu sztorcowego (poprzecznego) wykonana na podstawie obrazu Józefa Chełmońskiego, rytowana przez znanego, warszawskiego drzeworytnika Andrzeja Zajkowskiego. Sygnowany na płycie w prawym, dolnym rogu: "JÓZEF CHEŁMOŃSKI | 1896". Praca przedstawia pasterzy na łące podczas burzy zaganiających bydło. Pierwowzór grafiki znajduje się w zbiorach  Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarz realista, czołowy reprezentant warszawskiego środowiska artystycznego schyłku XIX i początku XX wieku, jeden z największych polskich pejzażystów, niezrównany mistrz obrazów z motywami animalistycznymi - szczególnie koni w ruchu, twórca barwnych scen rodzajowych z życia wsi polskiej i ukraińskiej. Uczeń Wojciecha Gersona i monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych, dwanaście lat spędził w Paryżu, gdzie wystawiał na oficjalnych Salonach i odnosił wielkie sukcesy. Po powrocie do kraju osiadł w małym majątku Kuklówce na Mazowszu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl