Patera z baranami

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 750,00 zł 750.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Patera z baranami
TECHNIKA: mosiądz srebrzony, szkło bezbarwne
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, Warszawa, XIX/XX wiek
MANUFAKTURA: Bracia Buch
WYMIARY: wysokość (ze szkłem): 7,5 cm, średnica: 21 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry - (szklany wkład z płaskim odpryskiem przy krawędzi)

Okrągła patera wykonana w Warszawie przez firmę Braci Buch. Patera w formie gładkiej opaski zdobionej motywem festonów i baranich głów z ażurowymi prześwitami. W okrągłych medalionach umieszczone dekoracje w postaci kołczanów ze strzałami. W środku opaski szklany, oryginalny wkład. Na spodzie oznaczenie producenta "B. BUCH" oraz w trójkącie "W.M.F. GALW *".

"O niewątpliwej współpracy WMF z firmą Braci Buch świadczą sygnatury tej firmy w formie trójkąta z napisem WMF, GALW, WARSZAWA, lub tylko WMF z gwiazdką. Gwiazdka ta oznacza, według oznaczeń WMF, produkty eksportowe lub wykonywane na specjalne zamówienie." (za: Barbara Kokoska, "Polski przemysł platerowy drugiej połowy XIX wieku na tle rozwoju europejskiego platernictwa, czyli kilka uwag o wystawie w Płocku" w: Rocznik Muzeum Mazowieckiego w Płocku, t. 16, 1996)

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl