Patera "Zodiak"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Patera "Zodiak"
AUTOR: Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, bezbarwne
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: średnica: 29 cm

Patera "Zodiak" wykonana z bezbarwnego szkła, zaprojektowana przez Erykę Trzewik-Drost w latach 70. XX wieku dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Patera okrągła o gładkiej powierzchni wierzchniej. Na spodzie naczynia wypukły wzór w formie dwunastu medalionów z symbolami znaków zodiaku okalających paterę. Reszta przestrzeni wypełniona mniejszymi i większymi kropami, rozchodzącymi się koncentrycznie od środka naczynia.

Eryka Trzewik-Drost (ur. 1931) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych. W 1966 roku rozpoczęła pracę w Ośrodku Wzornictwa Huty Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Ząbkowicach Będzińskich, w której tworzyła ornamentowane szkło użytkowe. Wiele projektów tworzyła wspólnie z mężem Janem Sylwestrem Drostem, specjalizowała się w zestawach tworzonych ze szkła prasowanego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl