Para białych wazonów

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 240,00 zł 240.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Para białych wazonów
AUTOR: Ludwik Fiedorowicz (ur. 1948)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej (filia HSG "Ząbkowice")
TECHNIKA: szkło białe i bezbarwne
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 80. XX wieku
WYMIARY: wysokość mniejszego wazonu: 24,5 cm, szerokość mniejszego wazonu: 11 cm, wysokość większego wazonu: 34 cm, szerokość większego wazonu: 14 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Para białych wazonów wykonanych z białego i bezbarwnego szkła, zaprojektowany przez Ludwika Fiedorowicza w latach 80. XX wieku dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Wazony na okrągłych podstawach w formie dzbanów z wolutowym uchem po boku. Brzuśce pękate, szyjki wysmuklone, wlewy zakończone dzióbkiem do komfortowego nalewania. Powierzchnia gładka, spody szlifowane w soczewkę. Wazony o klasycznych kształtach, które doskonale wpasują się zarówno we wnętrze tradycyjne jak i nowoczesne i minimalistyczne.

Ludwik Fiedorowicz (ur. 1948) - projektant szkła, współpracujący z Hutą Szkła Gospodarczego "Hortensja" w Piotrkowie Trybunalskim, później został projektantem w Hucie Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", a od końca lat 70. był kierownikiem artystycznym w jej oddziale – Hucie Szkła Artystycznego "Staszic" w Dąbrowie Górniczej. Uczył także projektowania szkła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Od 1993 roku plastyk miejski w Sosnowcu, gdzie pracował do emerytury.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl