"Pancerz (Cuirasse)"

Igor Mitoraj (1944-2014) "Pancerz (Cuirasse)"
  • Nowość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4 200,00 zł 4200.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Pancerz (Cuirasse)"
AUTOR: Igor Mitoraj (1944 - 2014) 
TECHNIKA: brąz patynowany na podstawie z czarnego kamienia
WYMIARY: wysokość: 11 cm, razem z podstawą: 14 cm, szerokość: 8 cm

Rzeźba wykonana z brązu autorstwa Igora Mitoraja. Sygnowana u dołu: "MITORAJ". Praca przedstawia męski tors opasany cienkimi fragmentami materiału, jakby bandażami lub rzemieniami, skrzyżowanymi na piersi i nawarstwionymi w okolicy brzucha. Prezentowana rzeźba jest autorską miniaturą rzeźby "Pancerz" (Cuirasse) z 1978 roku, wzmiankowanej i reprodukowanej w albumie: "Igor Mitoraj. Sculpture, Art-Objet", wydanym w Paryżu w 1988 roku (s. 65). 

 

Do rzeźby dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


Polski rzeźbiarz, od 1968 roku mieszkający i tworzący we Włoszech i Francji. Studiował w Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Tadeusza Kantora. Po studiach wyjechał do Paryża, gdzie zaczynał jako malarz i grafik. W rzeźbie wzorował się na twórczości Michała Anioła i Antonia Canovy tworząc klasyczne figury nawiązujące do antyku i mitologii. Jego monumentalne rzeźby z brązu i marmuru stoją w reprezentacyjnych punktach wielu miast m.in. w Paryżu, Rzymie, Mediolanie, Londynie i Krakowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl