"Ozdabianie kapelusza"

Cena: 3 200,00 zł 3200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Ozdabianie kapelusza" 
AUTOR: Pierre-Auguste Renoir (1841-1919)
TECHNIKA: akwaforta
WYMIARY: 11,2 x 7,8 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 30,5 x 26,5 cm

Autentyczna grafika jednego z najsłynniejszych malarzy, prekursorów impresjonizmu francuskiego - Pierre-Auguste Renoira, przedstawiająca dwie dziewczynki. W pionowej kompozycji artysta ukazał w swobodnej scenie dwie dziewczynki, z których jedna przypina drugiej kwiaty do kapelusza z szerokim rondem. Portretowane dziewczynki to Julie Manet (córka Berthe Morisot i bratanica Edouarda Maneta) i jej kuzynka - Paulette.

Renoir kilkakrotnie powtarzał ten motyw zarówno w technikach malarskich jak i graficznych - od około 1890 roku powstały cztery wersje grafik (w technikach litografii i akwaforty) oraz praca olejna i pastelowa. Pierwsza edycja prezentowanej akwaforty została wydana w 1894 roku, później powtórzono ją jeszcze dwukrotnie - w 1921 roku oraz w latach 50. XX wieku. Oferowana praca została odbita z oryginalnej płyty miedzianej wykonanej przez Renoira w trzeciej ze wspomnianych edycji.

Praca oprawiona w ekluzywną, fornirowaną ramę z beżowym passe partout. W oprawie zastosowane antyrefleksyjne szkło muzealne amerykańskiej firmy TrueVue (zapewnia doskonałą przejrzystość, brak refleksów świetlnych i ochronę przed promieniami UV).

 

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Karol Kossak (1896 - 1975) malarz, ilustrator, wnuk Juliusza, bratanek malarza Wojciecha i stryjeczny brat Jerzego Kossaka. Uczył się malarstwa u Zygmunta Rozwadowskiego i Stanisława Kaczora Batowskiego we Lwowie, a także u Wojciecha Kossaka, podczas swoich pobytów w Krakowie. W latach 1919-1923 studiował w krakowskiej akademii u Ignacego Pieńkowskiego i Władysława Jarockiego. Po wojnie, w roku 1948 osiedlił się w Ciechocinku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl