"Niechorze - latarnia morska"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 300,00 zł 300.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Niechorze - latarnia morska"
AUTOR: Leon Płoszay (1902 - 1993)
TECHNIKA: drzeworyt na bibułce
WYMIARY: 175 x 210 mm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice drzeworytu autorstwa Leona Płoszaya. Sygnowana monogramem wiązanym na klocku w prawym, dolnym rogu: "LP" w okręgu. Praca przedstawia pejzaż z widokiem na pierwszym planie na plażę i morski brzeg, a w głębi kompozycji na latarnię morską. Artysta ukazał widok na popularną wieś rybacką i kurort ze znanym kąpieliskiem - Niechorze leży w powiecie gryfickim.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarz i grafik związany z Włocławkiem. Kształcił się w Poznańskiej Szkole Sztuk Zdobniczych w pracowni prof. Jana Wronieckiego. W latach 1935-1939 przebywał w Paryżu, gdzie m.in. studiował pod kierunkiem Józefa Pankiewicza. Przed wojną pracował jako projektant w Zakładach Graficznych w Poznaniu i we Włocławku. W czasie II wojny światowej był wysiedlony na Kielecczyznę (Małogoszcz), w 1945 roku wrócił do rodzinnego miasta. Organizował, a następnie aktywnie uczestniczył w działaniach Grupy Kujawskiej, brał udział w licznych wystawach zbiorowych w całym kraju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl