"Naga"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 200,00 zł 3200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Naga"
AUTOR: Pablo Picasso (1881 - 1973)
TECHNIKA: litografia barwna na papierze
DATA: 1963 rok
WYMIARY:7,5 x 16 cm (wymiar kompozycji)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 21,5 x 30,5 cm

Oryginalna grafika autorstwa jednego z najznakomitszych światowych twórców XX wieku - Pablo Picasso, przedstawiająca nagą kobietę. W horyzontalnej kompozycji autor umieścił leżącą kobietę z wyciągniętymi nad głową rękami. Kobieta leży w swobodnej pozie, głowę opiera na poduszce, jej ciało przedstawione jest w typowy dla Picassa, zdeformowany sposób.

Praca pochodzi z wydawnictwa "Les Dame de Mougins" autorstwa Hélène de Mougins wydanego w 1964 roku przez Éditions Cercle d'Art w Paryżu.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Jeden z najsłynniejszych artystów światowej sztuki XX wieku. Rysował i malował od dziecka, ucząc się początkowo od ojca, malarza i kustosza muzeum w Maladze, a następnie w szkole sztuk pięknych La Lonja w Barcelonie. W 1900 roku po raz pierwszy wyjechał do Paryża, w 1904 osiadł w nim na stałe. Był pionierem kubizmu w malarstwie. Zajmował się także grafiką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl