"Morskie Oko"

Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Morskie Oko"
AUTOR: Adam Batycki (1886 - 1970)
TECHNIKA: akwarela na papierze
DATA POWSTANIA: 1966 rok
WYMIARY: 49 x 60 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 54,5 x 66 cm

Obraz wykonany w technice akwareli na papierze autorstwa Adama Batyckiego. Praca sygnowana i datowana w prawym, dolnym rogu: "ABatycki | 1966". W poziomej kompozycji artysta ukazał na pierwszym planie skalisty brzeg porośnięty z rzadka zielonymi krzewami. W głębi widoczna jest ciemnoniebieska tafla jeziora, otoczona przez piętrzące się wokół niego góry. Masywne, górskie ściany w dolnych partiach porośnięte są typową tatrzańską roślinnością - kosodrzewiną. Szczyty wypełniają szczelnie prawie cały obszar kompozycji, na samej górze widoczny jest prześwit, jasnego nieba nieba. Charakterystyczny, szpiczasty wierzchołek po prawej stronie gór to Mnich.

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarz i grafik urodzony w Przemyślu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Przemyślu. Należał do Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich i grupy Ogniwo. W 1926 roku miał dużą wystawę zbiorową w Poznaniu. Tworzył głównie w technice akwareli, malując pejzaże i widoki miast. W latach 20. XX wieku malował także prace o tematyce huculskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl