"Monique"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 500,00 zł 1500.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Monique"
AUTOR: Mojżesz Kisling (1891 - 1953)
TECHNIKA: akwaforta na papierze
WYMIARY: 175 x 130 mm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 40 x 35 cm

Grafika wykonana w technice akwaforty autorstwa Mojżesza Kislinga. Sygnowana na płycie  w lewym, dolnym rogu: "Kisling", numerowana ołówkiem poniżej kompozycji: "65 / 130". Praca przedstawia portret francuskiej aktorki - Monique Garbarovitz Artur ujęty en face. Dziewczyna o trójkątnej twarzy i kręconych włosach opadających na czoło, ma duże migdałowe oczy, drobny nos i niewielkie, lekko rozchylone usta. "W międzywojennej twórczości artysty przeważał typ lirycznego, melancholijnego portretu kobiecego i dziecięcego. Twarze poddane były jednorodnej stylizacji: wyróżnikiem fizjonomicznym był wydłużony, migdałowy kształt wyolbrzymionych oczu, starannie wyrysowane łuki brwiowe i usta; partię stroju budowały miękko kładzione, modulowane plamy." (za culture.pl).

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


 

Artysta malarz urodzony w Krakowie. Naukę rozpoczął w krakowskiej ASP u Józefa Pankiewicza. Osiadł w Paryżu w 1911 roku, gdzie związał się z grupą artystów żydowskiego pochodzenia przybyłych głównie z Rosji i Europy Środkowo-Wschodniej i stał się jednym z najwybitniejszych przedstawicieli École de Paris. Stworzył własny styl opierający się na lekkiej deformacji form obwiedzionych konturem o intensywnych barwach. Malował liryczne kobiece i dziecięce portrety o smukłych twarzach i migdałowych oczach oraz akty, martwe natury, wnętrza i kwiaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl