Miseczka "Radiant"

Cena: 900,00 zł 900.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Miseczka "Radiant"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane, bezbarwne
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, 1976 rok
WYMIARY: wysokość: 7 cm, szerokość: 13 cm

Miseczka "Radiant" wykonana z bezbarwnego szkła, zaprojektowana przez Jana Sylwestra Drosta w 1976 roku dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Miseczka o podstawie koła zwieńczona charakterystyczną dla tego modelu "koroną" ze szklanych kulek. Na spodzie naczynia zachowała się nalepka sklepowa z HSG Ząbkowice. Miseczka może służyć do przechowywania drobiazgów, a także jako cukiernica lub świecznik.

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl