"Martwa natura kubistyczna"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 200,00 zł 3200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Martwa natura kubistyczna"
AUTOR: Louis Marcoussis (1878 - 1941)
TECHNIKA: pochoir (gwasz malowany szablonem) na papierze
DATA: 1929 rok
WYMIARY: 15,5 x 20,5 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice pochoir (gwasz malowany według szablonu) autorstwa Louisa Marcoussisa. Sygnowana na płycie w lewym, dolnym rogu (na płycie): "Madame, Monsieur Costida, hommage amical L. Marcoussis". Praca pochodzi z ekskluzywnego, limitowanego wydawnictwa: "L'Art Cubiste", Guillaume Janneau, Editions d'Art Charles Moreau, 1929 rok. Praca przedstawia kubistyczną martwą naturę z gitarą i muszlą umieszczonymi na stole we wnętrzu.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarz polskiego pochodzenia tworzący głównie w Paryżu, jego prawdziwe nazwisko brzmi Ludwik Kazimierz Władysław Markus, po 1912 roku przyjął pseudonim Marcoussis. Od 1901 roku studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach J. Stanisławskiego i J. Mehoffera. W 1903 roku wyjechał do Paryża, kontynuował naukę w Académie Julian. Związany był ze środowiskiem École de Paris. Równolegle z Picassem i Braque’m tworzył podwaliny kubizmu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl