Mały wazon "Optyczny"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 750,00 zł 750.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Wazon "Optyczny"
AUTOR: Jan Sylwester Drost (ur. 1934)
WYTWÓRNIA: Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" w Dąbrowie Górniczej
TECHNIKA: szkło prasowane
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 60. XX wieku
WYMIARY: wysokość: 13 cm, szerokość: 9 cm, długość wlewu: 7,5 cm, szerokość wlewu: 4 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry- (minimalny odprysk na narożniku) 

Wazon "Optyczny" wykonany z bezbarwnego szkła, zaprojektowany przez Jana Sylwestra Drosta w latach 60. XX wieku dla Huty Szkła w Dąbrowie Górniczej. Wazon na prostokątnej, lekko wyoblonej podstawie. Korpus o rytmicznie żłobkowanej powierzchni zewnętrznej w poziome "żebra". Od wewnątrz posiada pionowe rowki, co oglądane pod odpowiednim kątem tworzy ciekawe wrażenie optyczne regularnej kratki.

Jan Sylwester Drost (ur. 1934) - polski artysta plastyk, projektant wzorów przemysłowych, wybitny projektant i technolog szkła. Tworzył zarówno szkło seryjne jak i unikatowe, przypisuje mu się upowszechnienie szkła prasowanego, które wcześniej było traktowane przez projektantów jako wyrób tani i nie wymagający podczas projektowaniu kunsztu artystycznego.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl