"Mała corrida"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5 600,00 zł 5600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Mała corrida"
AUTOR: Pablo Picasso (1881 - 1973)
TECHNIKA: litografia barwna na papierze
DATA: 1957 rok
WYMIARY: 31 x 23 cm (w świetle passepartout)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 44 x 37 cm

Oryginalna grafika autorstwa jednego z najznakomitszych światowych twórców XX wieku - Pablo Picasso, przedstawiająca scenę z hiszpańskiej corridy. W pionowej kompozycji autor ukazał okrągłą arenę, na której rozgrywa się scena walki człowieka z bykiem wśród rozszalałej publiczności. Picasso ten już jako młody chłopiec był admiratorem corridy, a w życiu dorosłym wspomniane fascynacje znalazły przełożenie na wiele cyklów graficznych o tej tematyce, czego przykładem jest prezentowana praca.

Praca opisana w najważniejszym katalogu prac graficznych Pabla Picassa autorstwa Georgesa Blocha "Catalogue of the Printed Graphic Work", poz. 839. Praca sygnowana i datowana na płycie w lewym, dolnym rogu: "Picasso | 23.11.57.".

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent. W oprawie zastosowane antyrefleksyjne szkło muzealne amerykańskiej firmy TrueVue (zapewnia doskonałą przejrzystość, brak refleksów świetlnych i ochronę przed promieniami UV).


Jeden z najsłynniejszych artystów światowej sztuki XX wieku. Rysował i malował od dziecka, ucząc się początkowo od ojca, malarza i kustosza muzeum w Maladze, a następnie w szkole sztuk pięknych La Lonja w Barcelonie. W 1900 roku po raz pierwszy wyjechał do Paryża, w 1904 osiadł w nim na stałe. Był pionierem kubizmu w malarstwie. Zajmował się także grafiką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl