"Madonna"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 900,00 zł 900.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Madonna"
AUTOR: Władysław Skoczylas (1941 - 2004)
TECHNIKA: drzeworyt rylcem na papierze, odbitka czerwoną farbą.
WYMIARY: 14 x 8,8 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 27,5 x 22 cm

Pochodząca z 1915 roku grafika autorstwa Władysława Skoczylasa wykonana w sztandarowej dla tego artysty technice drzeworytu. Przedstawia klasyczny motyw Madonny z dzieciątkiem w charakterystycznej dla Skoczylasa stylistyce (zgeometryzowane, zakopiańskie ornamenty wokół postaci). Grafika opisana w katalogach: M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015 nr kat. 18 (drzeworyty); Cieślewski, Skoczylas, Warszawa 1934, nr kat. 17. 

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce; studiował w krakowskiej ASP, a także w Paryżu i Lipsku; do 1918 mieszkał w Zakopanem, uczył rysunku w Szkole Przemysłu Drzewnego; później pracował w Warszawie, od 1918 był profesorem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, od 1922 profesorem w Szkole Sztuk Pięknych; był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl