"Łucznik (Apollo)"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 400,00 zł 1400.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Łucznik (Apollo)"
AUTOR: Władysław Skoczylas (1941 - 2004)
TECHNIKA: drzeworyt dłutkiem na papierze
WYMIARY: 17 x 22 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 30,5 x 35 cm

Pochodząca z 1923 roku grafika autorstwa Władysława Skoczylasa wykonana w sztandarowej dla tego artysty technice drzeworytu. Przedstawia klasyczny motyw klęczącego łucznika - Apolla przedstawionego w charakterystycznej dla Skoczylasa stylistyce (Apollo ma typowo podhalański, szeroki zbójnicki pas). Grafika opisana w katalogach: M. Sitkowska, Władysław Skoczylas, Warszawa 2015 nr kat. 53 (drzeworyty); Cieślewski, Skoczylas, Warszawa 1934, nr kat. 48. 

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 Grafik drzeworytnik, malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu międzywojennego, twórca nowoczesnego drzeworytnictwa w Polsce; studiował w krakowskiej ASP, a także w Paryżu i Lipsku; do 1918 mieszkał w Zakopanem, uczył rysunku w Szkole Przemysłu Drzewnego; później pracował w Warszawie, od 1918 był profesorem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, od 1922 profesorem w Szkole Sztuk Pięknych; był współzałożycielem i członkiem ugrupowania Formistów, Rytmu, współorganizował Instytut Propagandy Sztuki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl